CAŁA HUTA SIĘ RADUJE GDY "OLIMPIA" AWANSUJE

Od piątku w naszej Gminie odbywały się Dni Gminy Poczesna. Już pierwszego dnia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez Wójta Gminy Poczesna Krzysztofa Ujmę,który zaprosił założyciela oraz administratora cieszącego się ogromną popularnością profilu na Facebook-u "Huta Stara B -Archiwum" Pana Andrzeja Strugacza. Na spotkaniu tym mogliśmy poznać historię Huty Starej B, a co za tym idzie Klubu Sportowego Olimpia który od przeszło pięćdziesięciu lat jest jej nieodłączną częścią. Po prezentacji opisującej historię powstania osiedla oraz ludzi którzy tworzyli społeczność Huty Starej kilkadziesiąt lat temu, przyszedł czas na dość obszerny pokaz zdjęć z historii Olimpii. W tej części nasz klub na ręce prezesa Jarosława Wlazło otrzymał od Pana Andrzeja pamiątkowe zdjęcie ( za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy) z pierwszego historycznego awansu Olimpii do klasy wojewódzkiej wywalczonego na boisku Gromu Poczesna w 1977 roku.
Wówczas awans wywalczyła drużyna w składzie B. Górecki, A. Tomala, L. Klar - bramkarze, M. Caban, Z. Knysak, W. Bilski, R. Morzyk, E. Kozłowski,.. M. Morozewicz, L. Sikora, K. Kubasiak, M. Mielczarek, M. Przybylski, S. Mika, Z. Cieśliński, T. Kudryś

Dwa dni później 17 czerwca, nasz zespół mierzył się na własnym obiekcie z drużyną Piasta Przyrów i przypieczętował powrót do klasy okręgowej po rocznej przerwie wygrywając ligę bezdyskusyjnie deklasując rywali ( przewaga nad drugim miejscem 10 punktów nad trzecim 20 punktów).
Wracając do samego meczu pierwsza połowa rozpoczęła się dość spokojnie od wzajemnego badania drużyn ale z biegiem upływu czasu to nasza drużyna zaczęła dominować i tak K.Pietrzykowski otworzył wynik spotkania już w 9 minucie ,a potem po fenomenalnej akcji i bramce M.Sitka Olimpia schodziła na przerwę z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej odsłonie to Piast Przyrów zaczął sobie coraz śmielej poczynać i w końcówce spotkania dwa trafienia dołożył do swojego konta Norbert Biniek. Kolejna akcja meczu mogła dać nawet prowadzenie gościom ale piłka minimalnie minęła bramkę strzeżoną przez P.Mrożka. Nasza drużyna dążyła do zwycięstwa i wynik spotkania ustalił nie kto inny jak król strzelców klasy A gr.II Krzysztof Pietrzykowski.

Licznie zgromadzonym kibicom serdecznie dziękujemy za wsparcie i doping!!!

Zespół Olimpii w sezonie 2017/2018 wywalczył awans w składzie:

Bartłomiej Pilarek, Maciej Bilski, Maciej Błaszczyk, Michał Boral, Damian Figzał, Mariusz Kuziorowicz, Krzysztof Pietrzykowski, Łukasz Błaszczyk, Damian Malinowski, Krzysztof Marciniec, Marek Błaszak, Kacper Michowicz, Mikołaj Dobosz, Miłosz Nalepa, Adrian Rak, Piotr Mrożek, Michał Sitek, Paweł Kowalczyk, Wiktor Dobosz, Kamil Zasępa , Łukasz Wlazło

Szczegóły meczu >>>KS OLIMPIA HSB - PIAST PRZYRÓW<<<

zdjęcie z profilu Facebook "Huta Stara B -Archiwum"