Grała Młodzież

Nadrobiliśmy zaległości z drużyna seniorów, dziś duża dawka informacji z ostatnich dwóch tygodni odnośnie naszej młodzieży.

TRAMPKARZE

Grom Miedźno - Olimpia HSB 2-5

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie przyszło na terenie rywala w Miedźnie. Pierwsza połowa spotkania, z wyjątkiem jednej akcji gospodarzy w pierwszych minutach spotkania, pod dyktando drużyny Olimpii. Przewaga została udokumentowana indywidualną akcją Wiktora Kołodzieja. Bramkę na 2:0 zdobył Piotr Zasępa a wynik pierwszej połowy ustalił ponownie wpisując się na listę strzelców Kołodziej. Akcja była wynikiem niewykorzystanego rzutu karnego przez Michała Dekielę. Odbitą przez bramkarza piłkę wstrzelił w pole karne Filip Plebanek a do siatki skierował ją Kołodziej. Początek drugiej połowy to przejęcie inicjatywy przez gospodarzy, którzy w dwóch akcjach złapali kontakt i było 3:2. Od remisu uratowała nas poprzeczka. Ten moment był kluczowy. W następnych akcjach rozstrzygnął się mecz. Najpierw dwójkową akcję Natana Streja i Filipa Plebanka wykończył ten drugi. Potem w podobnych okolicznościach piłkę rozegrali Krzysztof Grochowina i Kamil Michalczyk, który zakończył akcję świetnym strzałem. Cieszy wynik oraz zapał do gry chłopaków zarówno na treningach jak i w meczach ligowych.

SZCZEGÓŁY MECZU

Olimpia HSB – Sokół Olsztyn 1-3

W ostatnim meczu ligowym trampkarze Olimpii mierzyli się na własnym stadionie z drużyną Sokoła Olsztyn. Pierwsza połowa, jak i z resztą większość spotkania, to przeważanie gości, którzy grając w ten sposób zostawiali dużo wolnej przestrzeni na własnej połowie, czego natomiast nie udawało się nam wykorzystywać. Zabrakło prostopadłych podań w te wolne strefy, ale i wyjść na pozycje w owe wolne miejsca na boisku. Pierwsza bramka w meczu i tak była wynikiem niefortunnego zdarzenia tj. poślizgnięcia się Fabiana Śnieżyńskiego, co umożliwiło gościom wyjście sam na sam z Kamilem Zasępą. Do przerwy 0:1. Druga połowa rozpoczyna się fatalną stratą w okolicach własnego pola karnego Olimpii, co powoduje dośrodkowanie w pole karne i strzał z najbliższej odległości do pustej bramki 0:2. Gospodarze nie poddawali się i starali się złapać kontakt z przeciwnikiem, chociaż gołym okiem było widać, że coś w ich grze szwankuje. Jednak udało się zdobyć bramkę na 1:2. Autorem trafienia był Kamil „Hyper” Michalczyk, który wykorzystał podanie Wiktora „Polego” Kołodzieja. Przez jakiś czas jeszcze młodzi zawodnicy drużyny z Huty Starej walczyli o korzystny rezultat, co przyniosło kontrę gości, którzy golem na 1:3 zabili mecz. Małym usprawiedliwieniem może być ciągły brak podpory środka pola Jakuba Ptaszka, który zmaga się z urazem palca u ręki oraz nietypowa kontuzje (rozcięta głowa) Natana Streja, który jest wykluczony z gry do końca września. W sobotę 22.09. Olimpia jedzie na mecz do Kamienicy Polskiej i tam będzie starać się zarobić jakieś punkty. W obliczu problemów kadrowych będzie to z pewnością kolejna okazja na więcej minut dla zawodników, którzy stosunkowo niedawno rozpoczęli treningi.

TABELA

Autorem opisu meczy Trampkarzy jest trener Wiktor Dobosz

ORLIK STARSZY

Olimpia HSB – Sparta Szczekociny 8-6

W trzeciej kolejce ligi Okręgowej Orlika E1 drużyna Olimpii odniosła zwycięstwo ze Spartą Szczekociny 8-6. Niestety młodzież naszego klubu prezentuje się delikatnie mówiąc słabo w porównaniu z rozgrywkami wiosennymi gdzie przyzwyczaiła nas naprawdę do dobrej piłki. Miejmy nadzieję że nasi chłopcy szybko wrócą do formy którą prezentowali jeszcze trzy miesiące temu.

Raków II Częstochowa – Olimpia HSB 4-6

15 Września drużyna Orlików Olimpii rozegrała czwartą kolejkę w lidze okręgowej gr.II przy ul. Limanowskiego z Rakowem II Częstochowa. Przed meczem biorąc pod uwagę ostatnie występy naszych zawodników mało kto dawał szansę na jakąkolwiek zdobycz punktową naszego zespołu z silnym zespołem gospodarzy, jednak co w sporcie jest najpiękniejsze niespodzianki są wpisane w życie i tego dnia tak było co prawda zespół gospodarzy prowadził już 3-0 po dziesięciu minutach ale Olimpia w końcu po słabym początku sezonu pokazała charakter i zagrała tak jak nas przyzwyczaiła w wiosennych meczach. Ostatecznie po bardzo emocjonującym meczu nasi młodzi zawodnicy zwyciężyli 4-6 pokazując fragmentami naprawdę dobrą piłkę, zostawiając na boisku bardzo dużo zdrowia.

TABELA

Autorem opisu meczy Orlika Starszego jest trener Łukasz Wlazło

ORLIK MŁODSZY

Olimpia HSB - Alkas Aleksandria 5-3

Pierwsze zwycięstwo...Olimpia HSB-Alkas Aleksandria 5:3 (4:2). Bramki: 4x Bartosz Woźniak, Patryk Kręblewski. Duża determinacja i wola walki. Brawo chłopcy.

Orzeł Kiedrzyn – Olimpia HSB 0-3

Mecz niestety nie doszedł do skutku przez zamieszanie w klubie z Kiedrzyna. W ramach sparingu odbył się mecz sparingowy we wtorek ( 18.09 ). Nasza drużyna wygrała 4:2 (3:0) a bramki strzelali: Patryk Kręblewski, Bartosz Woźniak, Igor Pędraś i Wojciech Nabiałek