Kolejny tydzień za nami..

SENIORZY

GLKS Kłomnice - KS Olimpia HSB 5-2

Mecz w Kłomnicach miał dwie odsłony… Pierwsza połowa dobra, to my prowadziliśmy grę i dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie niestety niezdecydowana gra obronna pozwala rywalom wyrównywać. O drugiej połowie nasi zawodnicy muszą jak najszybciej zapomnieć i dalej walczyć o punkty na boiskach okręgówki.

SZCZEGÓŁY MECZU

TRAMPKARZE

KS Olimpia HSB - KS Panki 0-1

W minioną sobotę trampkarze Olimpii mierzyli się w meczu na szczycie ligi z drugą drużyną w tabeli, czyli KS Pankami. Przed meczem Olimpia plasowała się na trzecim miejscu z jednym meczem zaległym, co w wypadku wygranej dawało realne szanse na dogonienie liderującej dwójki z Olsztyna i Panek. Mecz był bardzo wyrównany, choć to gospodarze byli bardziej zdeterminowani by wygrać. Widać było pełne zaangażowanie oraz wolę walki. Chłopaki zostawili na boisku kawał zdrowia. Goście atakowali dość wysoko, co niekoniecznie przekładało się na groźne akcje pod bramką Kamila Zasępy. Obrona Olimpii odpierała skutecznie ataki, które pełzły na niczym i przynosiły ewentualnie kolejne rzuty rożne dla zespołu z Panek. Zawodnicy z Olimpii starali się wyprowadzać szybkie kontry, ale brakowało tego ostatniego podania lub świetnie ustawiony był środkowy obrońca gości, gracz z nr 2 na koszulce. Do przerwy zatem bezbramkowy remis. W pierwszej połowie boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Filip Plebanek, który do końca spotkania już na nie powrócił na plac gry. Po przerwie gospodarze z jeszcze większym animuszem ruszyli do ataków. Nie były to może jakieś klarowne okazje, ale to Olimpia dyktowała warunki gry w drugiej połowie. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Piotr „Boczek” Zasępa, który dobrze ustawił się w polu karnym , czekając na dośrodkowanie z rzutu wolnego Kuby Ptaszka, ale z najbliższej odległości trafił w poprzeczkę. Nie musieliśmy długo czekać, aby zmaterializowało się powiedzenie o tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Nie dalej jak dwie minuty później drużyna z Panek wykonywała rzut rożny i po serii machnięć się naszych zawodników piłkę do bramki wbił gracz przyjezdnych. Mieliśmy 0:1. I taki wynik utrzymał się do końca meczu, chociaż Olimpia za wszelką cenę usiłowała zdobyć wyrównującą bramkę. Niestety, tak się tamtego przedpołudnia nie stało. Przegrywamy, ale nie poddajemy się i walczymy o kolejne punkty. Jeszcze raz duże brawa dla chłopaków za postawę pełną zaangażowania.

TABELA

Autorem opisu meczu Trampkarzy jest trener Dobosz Wiktor

ORLIK E1

KS Olimpia HSB - UKS MOSiR Myszków 5-6

Bardzo ważny mecz w popołudniowy czwartek rozegrali orliki Olimpii z Uks-em MOSiR Myszków niestety nasza drużyna dość mocno skomplikowała sobie sytuację w tabeli i do ostatniej kolejki będzie walczyła o awans do najsilniejszej ósemki w okręgu częstochowskim w swoim roczniku (2008),po bardzo emocjonującym spotkaniu zespół Olimpii uległ 6-7 gościom z Myszkowa.

TABELA

Autorem opisu meczu Orlików E1 jest trener Wlazło Łukasz

ORLIK E2

KS Olimpia HSB - Orlik Blachownia 3-5

Przegrywamy w końcówce. Mecz wyrównany, widać postęp w grze naszej drużyny, która uczy się w każdym kolejnym meczu. P.S. Bramki strzelali Bartek Woźniak , Wojciech Nabiałek i Igor Pędraś