Tydzień w wykonaniu Olimpii.

SENIORZY

KS Olimpia HSB – MLKS Znicz Kłobuck 0-5

Tego dnia nasi zawodnicy mierzyli się z głównym kandydatem do awansu z naszej ligi i niestety było to widoczne na boisku. Znicz w pełni kontrolował grę a nasza drużyna ograniczyła się do gry z kontry i obrony własnej bramki. Sztuka ta udawała się do 37 minuty kiedy to bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę strzela Kamil Wojtyra, jeszcze przed przerwa ten sam zawodnik podwyższa wynik na 2-0.

W drugiej połowie zaraz na początku tracimy bramkę, potem jeszcze dwie dorzuca do swojego konta kat naszej drużyny- Kamil Wojtyra ustalając wynik spotkania.

Mecz bez historii wygrała drużyna zdecydowanie lepsza.

SZCZEGÓŁY MECZU

TRAMPKARZE

AS Przystajń – KS Oimpia HSB 0-7

Udanie rozpoczęła się runda rewanżowa dla naszego zespołu. W niedzielny poranek wybraliśmy się na daleki wyjazd do Przystajni. Gospodarz omawianego spotkania zdobył do tej pory tylko 1 punkt, który ugrał z… nami. Minione spotkanie nie pozostawiło jednak złudzeń która drużyna zasługuje na komplet punktów. Wynik otworzył w 17 minucie Krzysztof Grochowina wykorzystując dośrodkowanie z rzutu różnego Filipa Plebanka i zachowując się najsprytniej w polu karnym. Bramka na 2:0 to niemal kopia pierwszego gola. Tym razem najlepiej w szesnastce odnalazł się Łukasz Szymusiński. W ostatniej akcji pierwszej połowy wyszliśmy ze skuteczną kontrą, w której asystentem był Piotr „Boczek” Zasępa a egzekutorem niezawodny tego poranka Grochowina. Druga połowa to pełna kontrola nad przebiegiem spotkania zawodników z Huty Starej B. Bramkarz naszego zespołu - Kamil Zasępa był bezrobotny przez cały czas pobytu na boisku. Gole na 4:0 i 5:0 to bardzo podobne akcje. Świetnie na prostopadłe zagrania wyszedł kapitanujący tego dnia Kamil „Hyper” Michalczyk i dwukrotnie obsłużył podaniem do pustej bramki, a jakże, Krzyśka Grochowinę. „Groszek” ustrzelił tym samym podwójny dublet. Drużyna gospodarzy pozostawiała bardzo dużo luk w obronie, co skrzętnie wykorzystywali trampkarze Olimpii. Z każdym traconym golem było w nich też mniej woli walki i zaangażowania. Tego nie brakowało naszym graczom, którzy zachowywali się zgodnie z myślą, że zranione zwierzę trzeba dobić. Rajd z własnej połowy zainicjował Fabian Śnieżyński, który rozegrał akcję z „Hyperem”. Ten drugi zaliczył tym samym hat-trick asyst, a stoper Olimpii wykończył strzałem w krótki róg podanie kolegi. Ostania bramka była indywidualnym popisem Kamila Michalczyka, który mijał kolejnych rywali jak tyczki i zdobył upragnionego gola. 7:0 to i tak nie najwyższy wymiar kary. Jednak zapominamy już o tym meczu i przygotowujemy się do o wiele trudniejszego spotkania. Będzie to mecz z vice-liderem ligi, a więc KS Pankami. W pierwszym meczu zostaliśmy rozgromieni 5:0. To znaczy, że jest za co wziąć rewanż. Bardzo pozytywną wiadomością jest powrót do składu kontuzjowanych zawodników: Ptaszka Jakuba, Streja Natana oraz Dekieli Michała. Te wzmocnienia pozwalają myśleć o tym, że w sobotę możemy powalczyć o korzystny rezultat.\

TABELA

Autorem opisu meczy Trampkarzy jest trener Wiktor Dobosz

ORLIK E1

UKS Raków Częstochowa – KS Olimpia HSB 7-3

W VI kolejce orliki Olimpii udali się na wyjazd do Częstochowy by zmierzyć się z v-ce liderem tabeli UKS-em Raków Częstochowa. Niestety tego dnia lepsi okazali się gospodarze wygrywając 7-3, w pojedynku tym zdecydowanie zabrakło skuteczności naszym zawodnikom. Sama gra naszego zespołu mogła się podobać i naprawdę momentami wyglądała bardzo dobrze jednak to było za mało.

TABELA

Autorem opisu meczy Orlików E1 jest trener Łukasz Wlazło

ORLIK E2

KS Olimpia HSB – Ajax II Częstochowa 3-10

Mimo dosyć wysokiej porażki, były momenty, gdzie dominowaliśmy nad rywalem, szczególnie w pierwszej połowie.