Udany tydzień drużyn młodzieżowych

Udany tydzień  drużyn młodzieżowych

TRAMPKARZE

LKS Kamienica Polska - KS Olimpia HSB 1-2

Drugie zwycięstwo w lidze odniosła drużyna trampkarzy Olimpii. Trzy punkty zostały zdobyte na terenie LKS-u Kamienica Polska. Pomimo sporych braków kadrowych gra naszego zespołu wyglądała całkiem obiecująco. Dwunastu śmiałków stanęło na wysokości zadania i sięgnęło po komplet punktów. Mecz dobrze się ułożył dla Olimpii, gdyż w 2 minucie spotkania bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filipa Plebanka i lekkim zamieszaniu zdobył Wiktor Kołodziej. To już kolejny gol „Polego” w tym sezonie. Pierwsza połowa raczej pod dyktando gości, chociaż gospodarze mieli jedną groźną akcję, ale świetnie na przedpolu interweniował Kamil Zasępa. Do przerwy prowadziliśmy 1:0. Druga połowa nieco chaotyczna z obu stron. Dużo prowadzenia piłki i niekontrolowanych odbić tejże. Gospodarze odkrywali tyły chcąc zdobyć bramkę wyrównującą, co zaowocowało kontrą drużyny z Huty Starej. W prawym korytarzu boiska piłkę przejął ustawiony na prawej obronie Filip Plebanek i pomknął na bramkę przeciwnika podwyższając prowadzenie do dwóch goli. Jedynym rezerwowym w tym spotkaniu był nominalny bramkarz - Kacper Wójcik. Popularny „Prezes” miał nawet swoją okazję by zdobyć gola po wrzutce strzelca drugiej bramki, ale piłka tylko musnęła grzywkę jego czupryny. LKS starał się zmniejszyć rozmiary porażki i udało się to po stracie piłki w środku pola przez zawodników Olimpii. Gospodarze zagrali prostopadłe podanie i w polu karnym sam na sam znalazł się ich atakujący, który bez problemu pokonał Kamila Zasępę. Dalsza część meczu to wiele niewykorzystanych kontrataków podopiecznych Wiktora Dobosza. Na całe szczęście udało się dowieźć korzystny rezultat do końca. W niedzielę 30.09 wybieramy się na mecz do Przystajni. Kolejny wyjazd. Czy i stamtąd uda się przewieźć trzy oczka? Miejmy taką nadzieję.

SZCZEGÓŁY MECZU

TABELA

Autorem opisu meczy Trampkarzy jest trener Wiktor Dobosz

ORLIK E1

KS Olimpia HSB - Skra I Częstochowa

Tydzień po meczu z Rakowem II Częstochowa przyszedł czas na kolejnego rywala z najwyższej półki okręgu Częstochowskiego w roczniku 2008 tym razem Skrę I Częstochowa goście z kompletem zwycięstw i imponującym bilansem bramkowym 42:7 w czterech spotkaniach byli murowanym faworytem do zwycięstwa jednak młodzież naszego klubu udowodniła że wynik z tygodnia wcześniej nie był przypadkiem i dość niespodziewanie Olimpia zatrzymała Skrę Częstochowa remisując 4-4 co ciekawe pięć minut przed końcem nawet nasz zespół prowadził jedną bramką! Po meczu widać u naszych zawodników było sportową złość bo naprawdę od zwycięstwa z bardzo silnym zespołem dzieliło nas niewiele. Po dwóch ostatnich spotkaniach należą się słowa uznania dla naszych zawodników bowiem piłkarsko na pewno nasz zespół umiejętnościami odstawał od rywali czego się nie da ukryć jednak wielkim zaangażowaniem oraz ambicją zniwelował braki w umiejętnościach i walczył jak równy z równym.

TABELA

Autorem opisu meczy Orlika E1 jest trener Wlazo Łukasz

ORLIK E2

KS Olimpia HSB - Sportowa Częstochowa

Nasi najmłodsi zawodnicy cały czas zdobywają doświadczenie boiskowe co w tym momencie jest dla nich najważniejsze i efekty widać już z meczu na mecz. Wynik póki co schodzi na drugi plan a liczy się zabawa i ogranie młodych zawodników. Niestety mimo zaangażowania i woli walki przegrywamy 2:10 ze Sportowa Częstochowa. Dwie bramki strzelił Bartosz Wozniak.